Kadra

 

Nasz zespół skupia osoby oddane pracy z dziećmi. Łączymy pasję z profesjonalnym zaangażowaniem. Jesteśmy nastawieni na nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych i podążanie za najwyższymi standardami wypracowanymi przez międzynarodową społeczność montessoriańską. Są wśród nas także nauczyciele akredytowani przez Montessori Accreditation Council for Teacher Education (MACTE)

 aDAB

Anna Dąbrowska – absolwentka pedagogiki UW zachłannie poznająca metodę Montessori. Zainteresowana homeschoolingiem
i leśnymi przedszkolami. Dziecko z wielodzietnej rodziny. Ania – Niania od 7 lat. Lubi „marnować” czas z dziećmi, rozmawiać, tańczyć, czytać na głos, obserwować ślimaki i biedronki. Jest skautką od 13 lat. Uzależniona od przyrody. Lubi trekking po górach, sztukę ludową i wszystko, co związane z Bałkanami

face moniki

Monika Balcerzak Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej oraz studiów podyplomowych w IZIZ na kierunku „Poradnictwo dietetyczne – postępy w żywieniu człowieka”. Prywatnie żona, mama czteroletniego Michałka i właścicielka dwóch kotów.

Możliwość połączenia swojej pasji z pracą zawodową uważa za swoje wielkie szczęście. Macierzyństwo stało się dla niej inspiracją do zmiany planów zawodowych o 180 stopni. Poczuła, że praca z dziećmi daje jej prawdziwą satysfakcję i radość kiedy może obserwować, jak młody człowiek uczy się świata i codziennie z niespożytą energią i ciekawością odkrywa go na nowo.

 

100_0967

Sylwia Tadaj dumna absolwentka studiów licencjackich z Wczesnoszkolnego Nauczania Języka Angielskiego oraz studiów magisterskich na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z logopedią. Przede wszystkim jednak od 5 lat nauczycielka Montessori w grupie przedszkolnej.

Prywatnie wytrwale poznaje kuchnie i dania wszelakie, jest domorosłą dekoratorką wnętrz, aspirującą ogrodniczką i serdeczną fanką kina amerykańskiego i polskiego.

 

 foto

Barbara Walorczyk psycholog, terapeutka SI. Studiowała na UJ. Ukończyła kurs Terapii przez Sztukę w Teatrze Ludowym. Absolwentka kursu pedagogiki Montessori w Stowarzyszeniu Montessori bez Granic. Wspiera dzieci i dorosłych poznających świat w nieco odmienny sposób. Kocha różnorodność, ruch, działanie, tworzenie i odkrywanie ciągle czegoś na nowo

 

Lidka

Lidia Klass – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, ukończyła kurs przedszkolny w Polskim Instytucie Montessori. Pedagogiką Montessori pasjonuje się od dawna. Największą radością jest dla niej obserwacja i wspieranie dziecka, w drodze ku samodzielności. W dzieciach najbardziej ceni szczerość. Prywatnie jest mamą Oskara, uwielbia podróżować,  pływać, a potem przeczytać dobrą książkę.

 

IMG_0995

Dominika Góralska – absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim. Od początku studiów zainteresowana pedagogiką Marii Montessori. Aby poznać ją dokładnie ukończyła kurs przedszkolny w Polskim Instytucie Montessori. Od liceum pracowała jako opiekunka. Dzięki młodszej siostrze Agatce miała kontakt z dziećmi w wieku przedszkolnym, co pozwoliło jej wyciągnąć wiele wniosków na temat edukacji przedszkolnej. Brała udział w wolontariacie w domu dziecka oraz była mentorką w programie Big Brothers Big Sisters of Poland. W wolnym czasie domatorka. Uwielbia belgijską gorącą czekoladę oraz dobre zagraniczne seriale.

Ania_B1

Anna Bieniak– pedagog specjalny, surdopedagog, logopeda, logorytmik, protetyk słuchu. Absolwentka Akademii Padagogiki Specjalnej w Warszawie. Od zawsze „dobra ciocia” dla wszystkich dzieci z rodziny i spoza niej. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Ceni sobie możliwość spędzania czasu na łonie natury, razem z najbliższymi. Uwielbia spacerować, czytać książki, dobrze zjeść, gotować i wypiekać słodkości.

malgosia

Małgorzata Król – z wykształcenia psycholog. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Obecnie nauczycielka w grupie przedszkolnej, zwolenniczka pedagogiki Montessori i Jespera Juula. Zgłębia Porozumienie bez Przemocy. Szkoli się na nauczyciel hatha jogi, kocha też taniec, sztukę i mindfulness, które dają wolność i osadzenie. Prywatnie żona i „bliskościowa” mama wesołej Mariki.

 jasmina
Jaśmina Wójcik – artystka działająca na styku pól plastyczno-artystyczno-społecznych. Od 2008 roku wykłada na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wierzy, że za pomocą sztuki można aktywnie zmieniać i kształtować rzeczywistość. Pragnie uwrażliwiać dzieci na otaczający świat. Sprawić, aby poprzez doświadczanie języka sztuki potrafiły porozumiewać się i komunikować pozawerbalnie.
W Świetliku prowadzi zajęcia artystyczne tkj. wspólne malowanie muralu na terenie przedszkola, up-recycklingowe budowanie robotów, osiedli kartonowych domów, czy tworzenie słuchowiska kreowanego przez dzieci. Najmłodsi to dla niej nieskrępowane przestrzenie wyobraźni. Prywatnie mama dwóch córek.

 

kilar

Katarzyna Kilar – aktorka, logopeda, pedagog. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ekspert Programu Rozwoju Karier MyFrame. Twórczyni autorskiego programu zapobiegania chorobom narządu głosu. Uważa, że kształcenie głosu jest kluczowe w profilaktyce chorób zawodowych nauczycieli. Prywatnie mama czteroletniej Marysi; uwielbia koty, książki i kawę.

rsz_1rsz_170926_inharmony_50733

Weronika Kmita – instruktorka śpiewu, nauczycielka muzyki, wokalistka, z wykształcenia animatorka kultury i dyrygent. Dzieli się swoją energią z dziećmi i zaprasza je do świata dźwięków.

kas
Katarzyna Pac – spiritus movens przedszkola, absolwentka ASP w Warszawie oraz Polskiego Instytutu Montessori. Pasjonuje się obserwacją rozwoju dzieci
i odkrywaniem ich indywidualnych zainteresowań i talentów. Zwolenniczka podejścia niedyrektywnego. Uwielbia dyskutować o edukacji i zmianach w niej koniecznych.
A także wdrażać te zmiany w życie